Indická masáž hlavy

Po celá staletí byla masáž hlavy nedílnou součástí ájurvédského lékařství, byla široce praktikována po celé Indii a v některých částech Asie. V Indii je i v současnosti masáž hlavy pravidelnou součástí každodenního života. Toto prastaré umění je však vysoce praktické, účinné a vhodné právě pro moderní západní společnost. A tak indická masáž hlavy představuje relativně nový přírůstek k nejrůznějším tipům masáží dostupných v současnosti v Evropě a velmi rychle si získala popularitu.

Indická masáž hlavy je jemné, léčivé ošetření nejen hlavy, ale i krku, ramen a horní části paží. Zahrnuje i lehkou masáž obličeje. To jsou důležitá místa lidského těla, v nichž se ukládá napětí. Bez použití olejů do vlasů, se tato masáž provádí v sedě. Dle Vašeho přání a potřeb je možné použít speciální oleje.

Účinky Indické masáže hlavy

Masáž hlavy má zvláště výrazný vliv na vyrovnanou mysl. Fyzické uvolnění svalového napětí a zvýšený přívod krve do hlavy přinášejí zlepšení psychických funkcí a jasnější uvažování. Odstraňují duševní vyčerpání, podrážděnost, současně však zvyšují bdělost a soustředěnost, působí na zlepšení vaší koncentrace. Někteří lidé nedovedou při velkém psychickém zatížení a soustředění relaxovat svalstvo šíje. Mnohé potíže mají svůj původ v šíjovém svalstvu. Často bývají svaly v oblasti šíje zkráceny, dochází ke svalové nevyváženosti. Trvale napjaté svaly pak vyvolávají bolesti, jsou to i bolesti hlavy, zvláště migrény. Rovněž tlak v očích, rozmazané vidění, hučení v hlavě, mravenčení rukou, závratě, mohou pocházet mimo jiné i z oblasti šíje. Indická masáž hlavy, krku a šíje tak přímo ošetřuje tyto partie. Také šetrně pomáhá při odstraňování bolesti hlavy a očí, třeba jen přetížených a unavených od práce na počítači. Povoluje a prokrvuje svalstvo vlasové pokožky hlavy, a tak podporuje růst vlasů a zlepšuje jejich kvalitu. Pomáhá odstraňovat poruchy spánku, navozuje pocit duševní pohody a celkově fyzicky i psychicky harmonizuje organizmus. Proto se indická masáž hlavy také nazývá antistresová.

Kontraindikace:

  • Horečnatá, infekční nebo akutní zánětlivá onemocnění.
  • Nádorová onemocnění – probíhající léčení.
  • Opilost, stavy pod vlivem psychotropních drog.
  • Glaukom, při šedém očním zákalu doporučuji poradit se s lékařem.
  • Bezprostředně po jídle.


 

V této kategorii nejsou žádné produkty.
Používá se opensource systém OpenCart
Masáže, © 2019