Masáž lávovými kameny

Již v dávných dobách se vědělo o účinku lávových a jiných drahých kamenů. Horké kameny znali již američtí indiáni, hojně se používaly v Indii, Egyptě, Mezopotámii, Tibetu, Číně a na Havaji.

Lávové kameny v kombinaci s horkem mají blahodárné účinky na tělo i duši. Teplo přicházející z vulkanických kamenů ohřátých na 40 – 55 °C a speciální masážní techniky dokonale uvolní tělo i mysl.

K masáži se používají speciální lávové kameny, které výborně akumulují teplo, a tím přispívají k větší účinnosti procedury. Jsou to čediče vulkanického původu a mají zároveň i silnou energetickou vibraci. Při masáži se používají kvalitní aromaoleje. Teplo sálající z kamenů prostupuje až 3 cm hluboko. Ovlivňuje fyziologické procesy, uvolňuje, odstraňuje nervozitu a stres, nespavost a další neduhy lidí, kteří jsou vystaveni každodennímu civilizačnímu stresu. Teplo z kamenů pomáhá uvolňovat ztuhlé svaly, bloky, křeče. Uleví od bolestí v kloubech, reguluje trávení a zrychluje metabolismus. Blahodárným vlivem na lymfatický systém působí lávové kameny i proti celulitidě.

Účinky nejsou zanedbatelné ani z hlediska kosmetického, přírodní olej zvláční pokožku, teplo otevírá póry. Na úrovni energetické harmonizuje funkce čaker (energetických center) i meridiánů ( energetických drah).

Hlavní zdravotní účinky masáže lávovými kameny

·        Stimuluje krevní oběh a lymfatický systém

·        Postupně prohřívá celé tělo

·        Pomáhá detoxikaci organismu 

·        Posiluje paměť a zlepšuje koncentraci

·        Zlepšuje funkce nervového systému, odstraňuje psychické potíže, neurózy,deprese

·        Zmírňuje klimakterické obtíže

·        Posiluje imunitní systém

·        Pomáhá při obtížích pohybového aparátu, bolestech zad, šíje, kloubů, revma, artrózách

Masáž není vhodná pokud máte některý z těchto problémů: 

·        Křečové žíly

·        Intenzivní nebo bolestivá menstruace

·        V těhotenství

·        Při vysokém krevním tlaku, onemocnění srdce

·        Otevřené rány a modřiny

·        Hypersenzivita na teplo

·        Diabetes

·        Epilepsie

·        Infekční onemocnění

·        Záněty

Po masáži je důležité ihned nevstávat, ale relaxovat na lehátku. Nedoporučuje se větší fyzická námaha, řízení auta, nebo práce vyžadující zvýšenou pozornost. Nutností je dostatečný příjem tekutin, nejlépe neperlivé vody, nebo zeleného čaje.

Pocity a stavy následující po masáži můžou být různé. Většinou se dostaví celkové uvolnění a duševní pohoda. Lidé s nízkým krevním tlakem mohou být ospalí a malátní. U lidí s vyšším krevním tlakem nebo trpících migrénou se může dostavit přechodná ( ale neškodná) bolest hlavy. Může se spustit i „zastydlá“ rýma. Tyto reakce záhy spontánně odezní.

V této kategorii nejsou žádné produkty.
Používá se opensource systém OpenCart
Masáže, © 2019